سامانه پیش سردسازی Precooling

ژوئن 2024
ش ی د س چ پ ج
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

جدیدترین مقالات

  یکی از مراحل مهم و تاثیر گذار در زنجیره سرد سامانه پیش سردسازی Precooling می باشد. زنجیره سرد یک زنجیره تأمین است که دما در آن کنترل می‌شود. یک زنجیره سرد قطع نشده سلسله ای از فعالیت‌های بدون وقفه است. که مربوط به تولید، ذخیره‌سازی و توزیع در داخل…

سامانه پیش سردسازی Precooling

 

یکی از مراحل مهم و تاثیر گذار در زنجیره سرد سامانه پیش سردسازی Precooling می باشد. زنجیره سرد یک زنجیره تأمین است که دما در آن کنترل می‌شود. یک زنجیره سرد قطع نشده سلسله ای از فعالیت‌های بدون وقفه است. که مربوط به تولید، ذخیره‌سازی و توزیع در داخل یخچال، همراه با سایر تجهیزات و تدارکات مربوطه میباشد. و کیفیت کالا را از طریق دامنه دمای پایین مطلوب حفظ می‌کند. از زنجیره سرد برای حفظ، افزایش و اطمینان از ماندگاری محصولات مانند محصولات کشاورزی تازه، غذاهای دریایی، مواد غذایی منجمد، فیلم عکاسی، مواد شیمیایی و محصولات دارویی استفاده می‌شود.

سامانه پیش سردسازیPrecooling

پیش سردسازی به کاهش دمای سریع محصولات در مراحل ابتدایی زنجیره سرد میگویند. این کار که از مدرن ترین ترفند ها برای نگه داری محصولات میباشد توسط دستگاه های مخصوصی انجام میگردد. پیش سرسازی یا پرِکولینگ تاثیر به سزا و چشم گیری بر افزایش کیفیت نهایی محصولات میگذارد. پیش سردسازی در واقع به عمل کاهش سریع گرمای محل کشت و برداشت گیاه و میوه میباشد. این عمل دلایل بسیار تخصصی دارد و شاید بتوان در توضیحی ساده گفت که سامانه پیش سردسازی Precooling برای توقف رویه فساد محصول و از اولین قدم ها برای تازه نگه داشتن آن است. این تغییر سریع محصول را از دمای محصول حین برداشت به دمای نگه داری میرساند و اجزا نمیده که محصول به مرور به آن دما برسد. این تغییر دمای سریع به تازه ماندن محصول کمک شایانی میکند.

جایگاه پیش سردسازی در زنجیره سرد

زنجیره سرد در فراوری و نگه داری روز به روز از اهمیت بیشتری برخوردار میشود. و با توجه به اینکه این فرایند تاثیرگذار فرایندی هزینه بر میباشد هنوز هم در کشور ما معروف و شناخته نیست. سامانه پیش سردسازی precooling در میان فرایند هایی که در روند پیش سردسازی صورت میگیرند از اهمیت بالایی برخوردر است. حذف دمای برداشت و رساندن محصول به دمای نگه داری در زمان کوتاه به کمک دیگر فرایند های زنجیره سرد در بالا بردن کیفیت نهایی محصول تاثیر فراوانی دارد.

پیش سردسازی

برچسب های نوشته

بزرگترین پایانه صادرات محصولات کشاورزی
جلوگیری از سکته با تغذیه
keyboard_arrow_up