برندینگ بر صادرات چه تاثیری می گذارد؟

آوریل 2024
ش ی د س چ پ ج
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  

جدیدترین مقالات

برندینگ/ تاثیر برندینگ بر صادرات/ ویژگی های برند موفق/brand
برند Brand چیست؟ ویژگی های برند موفق چیست و تاثیر برندینگ بر صادرات و فروش به چه صورت است؟ brand و برندینگ چیست؟ انجمن مدیریت بازاریابی آمریکا در پاسخ به سوال «برند چیست» یک تعریف ساده و مختصر را بیان کرده است: ایجاد تمایز با نام، عبارت، نشان، طرح و……

برندینگ بر صادرات چه تاثیری می گذارد؟

برند Brand چیست؟ ویژگی های برند موفق چیست و تاثیر برندینگ بر صادرات و فروش به چه صورت است؟

brand و برندینگ چیست؟

انجمن مدیریت بازاریابی آمریکا در پاسخ به سوال «برند چیست» یک تعریف ساده و مختصر را بیان کرده است: ایجاد تمایز با نام، عبارت، نشان، طرح و… یا ترکیب این موارد، برای شناساندن و فروش یک محصول یا خدمت.

جف بزوس، مدیر عامل و موسس شرکت آمازون نیز برند را اینگونه تعریف می کند: «brand شما همان چیزی است که افراد وقتی در اتاق نیستید در مورد شما می گویند»

به فعالیت هایی که برای ایجاد یک brand انجام می شود برندینگ می گویند. درواقع برندینگ با روش ها و ابزارهای موجود کاری می کند که مردم از محصول آگاه شده و آن را انتخاب کنند.

برند

 

تفاوت برندینگ با برند سازی؟ برندینگ، brand را خلق می کند و برند سازی در مرحله ی بعدی اتفاق می افتد تا بین مصرف کننده و برند ما ارتباط عاطفی برقرار کند و به او حسخوب منتقل کند. برندسازی کاری می کند که  افراد به کالا و خدمت ما علاقه مند شده و تبدیل به مشتری وفادار ما شوند. متاسفانه خیلی از افراد برندسازی را با طراحی لگو و شعار تبلیغاتی اشتباه می گیرند، در حالیکه این ماجرا فقط بخش کوچکی از برند سازی است. 

برندینگ

ویژگی های برند موفق چیست؟

در برندینگ علاوه بر یکسری ویژگی های ظاهری مانند:

  1. تلفظ ساده و روان
  2. آسان بودن به خاطر سپاری نام برند
  3. سخت و دشوار نبودن شناسایی آن
  4. جلب توجه کردن

بهتر است یکسری اصول را رعایت کرده که با سه مورد از آن در اینجا اشاره می کنیم:

1.متفاوت بودن به صورت هدفمند

 ویژگی های برند موفق/brandبه دلیل وجود فضای رقابتی بسیار زیاد و کالاهای مشابه فراوانی که در دسترس مردم قرار دارد، چرا باید آن ها محصول و خدمت شما را انتخاب کنند؟ در اینجاست که متفاوت بودن و برندینگ اهمیت پیدا می کند.

brand بودن یعنی منحصر به فرد بودن، مانند اپل. برای منحصر به فرد بودن، این تفاوت می تواند علاوه بر قابلیت های محصول در تجربه و ارتباطات باشد. علاوه بر آن می توانید کالا و خدماتی را ارائه دهید که در حین جذابیت یک چیزی را به مصرف کننده اضافه کند که این می تواند پرستیژ و حس خوب نیز باشد.

2. داشتن هدف در برندینگ

هدف هر بیزنسی بدون شک پول درآوردن و کسب سود است اما این قضیه نباید تنها خواسته ی یک brand باشد. پایه ای ترین هدف یک برند تاثیرگذاری روی زندگی مصرف کنندگان می باشد. علاوه بر این هدف می تواند تمایز، که در مورد قبلی به آن اشاره کردیم، هم به دنبال داشته باشد.

3. اعتماد سازی در برندینگ

اعتماد، قدرت را به دنبال دارد. این قدرت باعث می شود تا مصرف کنندگان هنگام خرید، برند شما را انتخاب کنند و یا هنگامی که صحبت از محصولی خاص می شود، برند شما به ذهن مردم خطور کند.برای حفظ اعتماد به دغدغه های مردم توجه کرده و نشان دهید که برای شما مهم هستند. کیفیت محصولاتتان را بالا ببرید و در صورت بروز مشکل عذرخواهی کرده و آن را توضیح دهید.

مزایا و تاثیر برندینگ بر صادرات و فروش

Brand نقش بسیار مهمی را در بازاریابی صادراتی و دنیای رقابتی امروز، ایجاد می کند. طوریکه سود اصلی و ماندگار در صادرات، به ایجاد برند قدرتمند در بازار هدف، بستگی دارد. مهمترین نقش برندینگ، جلب و حفظ وفاداری مشتریان است. برند ها توانایی تغییر در موقعیت بازار براساس تغییر سلیقه مشتریان دارد. برندینگ باعث ایجاد ارتباط بهتر با مشتریان و برآورده کردن نیاز آن ها می شود. برندینگ باعٍث می شود کالای ما در جهان متمایز از تولیدات سایر کشورها باشد.به همین دلیل شرکت ها در تلاشند با برندینگ و بسته بندی های جدید محصولات خود را عرضه کنند و سعی می کنند محصولات خود را بهتر و پیشرفته تر از قبل نشان دهند.

تاثیر برندینگ بر صادرات

 

 

برچسب های نوشته

brand, برندینگ چیست, تاثیر برندینگ بر صادرات, ویژگی های برند موفق
معرفی منابع پروتئینی مهم
سورتینگ چیست؟
keyboard_arrow_up