بهترین و بدترین میوه ها برای دیابت

آوریل 2024
ش ی د س چ پ ج
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  

جدیدترین مقالات

دیابت
  افرادی که مبتلا به دیابت هستند نیازی نیست که از همه میوه ها دوری کنند. آنها بهتر است که بهترین و بدترین میوه ها برای دیابت را بشناسند تا بتوانند بهترین انتخاب ها را بکنند. در این نوشتار همراه ما باشید تا به بررسی این موضوع بپردازیم.    …

بهترین و بدترین میوه ها برای دیابت

 

افرادی که مبتلا به دیابت هستند نیازی نیست که از همه میوه ها دوری کنند. آنها بهتر است که بهترین و بدترین میوه ها برای دیابت را بشناسند تا بتوانند بهترین انتخاب ها را بکنند. در این نوشتار همراه ما باشید تا به بررسی این موضوع بپردازیم.

 

میوه ها برای دیابت

 

به دلیل اینکه تمام میوه ها دارای قند هستند، تصور اشتباهی وجود دارد درباره اینکه افراد دارای دیابت نباید میوه مصرف کنند. اما اینکه قند برای آن ها مضر است دلیل کافی برای دوری کردن از تمام میوه ها نیست. این تنها به این معناست که افراد دیابتی باید انتخاب های درست تر و محتاطانه تری درمورد میوه مصرفی خود داشته باشند.

همه میوه ها مانند دیگر مواد غذایی دارای مقداری قند هستند، و میتوانند باعث افزایش قند خون شوند. اما اگر شما مبتلا به دیابت هستید  لزومی ندارد که مصرف میوه ها را از رژیم غذایی خود حذف کنید. میوه ها میتوانند بخش سالم رژیم غذایی شما برای تامین قند باشند. تمام میوه ها آثار مثبتی دارند. حتی اگر شما مبتلا به دیابت باشید، میوه ها سرشار از فیبر، ویتامین ها، و مواد معدنی ای هستند که بدن شما به آنها نیاز دارد. قصد ما در مقاله بهترین و بدترین میوه ها برای دیابت این است که به انتخاب درست تر شما برای مصرف میوه کمک کنیم.

بدترین میوه ها برای دیابت

لازم به ذکر است، این که شما چه مقدار از یک میوه را مصرف میکنید اهمیت زیادی دارد، خصوصا در مورد میوه ای که دارای قند بالایی است. انبه، موز، پاپایا، آناناس و هندوانه، این میوه ها حاوی بیشترین مقدار قند هستند. و یک فرد مبتلا به دیابت اگر هم آنها را مصرف میکند باید مراقب مقدار مصرف خود باشد.

از کمپوت ها بپرهیزید

کمپوت ها انتخاب خوبی برای افراد دیابتی نیستند. و در مجموع برای غیر دیابتی ها نیز مصرف میوه تازه همیشه انتخاب سالم تری خواهد بود. در جریان تولید کمپوت ها معمولا به آنها قند افزوده می شود و این میتوانند باعث افزایش قند خون شما شود.

مراقب مصرف میوه های خشک باشید

قبل از مصرف میوه های خشک لیبل آنها را بخوانید و یا در اینترنت درمورد میزان قندشان سرچ کنید. اکثر میوه های خشک میتوانند حاوی میزان بالایی از قند به نسبت حجمشان باشند. بعضی میوه های خشک حاوی مقداری شکر اضافه شده نیز هستند. مجموعا اگر مبتلا به دیابت هستید مراقب مصرف میوه های خشک باشید. خرمای خشک، انجیر خشک و آلوی خشک میتوانند انتخاب های مناسبی برای مصرف میوه خشک باشند زیرا داری شاخص قند خون نسبتا پایینی هستند.

 

میوه خشک

آب میوه ها را محتاطانه مصرف کنید

در مورد مصرف آب میوه های بسته بندی شده محتاط باشید و حتما لیبل آنها را بخوانید تا بدانید شامل چه مقدار قند میباشند. بسیاری از آب میوه ها تنها حاوی اسانس، قند و آب هستند و خواص آن میوه را دارا نیستند و یا خواص کمتری دارند. سعی کنید تنها آب مستقیم و تازه میوه ها را مصرف کنید.

بهترین میوه ها برای دیابت

  • انواع توت
  • گیلاس
  • آلو
  • گریپ فروت، پرتقال و انواع مرکبات
  • سیب
  • گلابی
  • کیوی

موارد بالا بهترین گزینه ها برای افراد مبتلا به دیابت هستند، دارای فراوانی مناسبی از ویتامین ها و دارای شاخص قند خون پایین.

 

دیابت

جمع بندی

مصرف دو الی سه میوه بطور روزانه برای همه توصیه میشود. و برای افراد مبتلا به دیابت هم همینطور است. افراد مبتلا به دیابت میتوانند روزانه دو الی سه میوه مصرف کنند اما بهتر است که در انتخاب آنها بیشتر از همه به سمت میوه های تازه و دارای قند پایین تر بروند.

برچسب های نوشته

خواص انار
تفاوت پرتقال خونی با پرتقال معمولی
keyboard_arrow_up