کدام کشورها بیشترین میوه را در جهان صادر می کنند؟

جولای 2024
ش ی د س چ پ ج
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

جدیدترین مقالات

صادرات میوه در جهان
کدام کشورها بیشترین میوه را در جهان صادر می کنند؟ ( صادرات میوه های تابستانی ) در سال 2021، ارزش صادرات میوه و سبزیجات تازه ایالات متحده به جهان به 7.2 میلیارد دلار رسید که نسبت به سال قبل 4 درصد افزایش داشت. به دلیل نزدیکی جغرافیایی و آب و…

کدام کشورها بیشترین میوه را در جهان صادر می کنند؟

کدام کشورها بیشترین میوه را در جهان صادر می کنند؟

( صادرات میوه های تابستانی )

آمار صادرات میوه در جهان

در سال 2021، ارزش صادرات میوه و سبزیجات تازه ایالات متحده به جهان به 7.2 میلیارد دلار رسید که نسبت به سال قبل 4 درصد افزایش داشت. به دلیل نزدیکی جغرافیایی و آب و هوا، کانادا همچنان برترین بازار ایالات متحده باقی ماند و 52 درصد از کل صادرات به ارزش 3.7 میلیارد دلار را به خود اختصاص داد. مکزیک با 14 درصد از صادرات ایالات متحده در رتبه دوم قرار گرفت، در حالی که هیچ بازار دیگری بیش از 6 درصد از صادرات را نداشت. توت فرنگی ایالات متحده بیشترین رشد را داشت که با افزایش 68 میلیون دلاری صادرات به کانادا، مکزیک و عربستان سعودی بیشتر شد. سیب ایالات متحده با افزایش 62 میلیون دلاری به دلیل صادرات بیشتر به مکزیک، تایوان و کانادا، دومین رشد بزرگ را داشت.انگور ایالات متحده با کاهش 61 میلیون دلاری نسبت به سال 2020 بیشترین کاهش را تجربه کرد

بیشترین ضرر در کدام کشورها بود ؟

کره جنوبی، هنگ کنگ و ویتنام بود. صادرات میوه و سبزیجات به چین بدون تغییر بود. با این حال، مکزیک یک سود قابل توجه 110 میلیون دلاری را شاهد بود. سیب، گلابی، هلو، مرکبات، انگور سفره و گیلاس همچنان نزدیک به نیمی از کل صادرات میوه و سبزیجات تازه ایالات متحده را تشکیل می دهند.

رانندگان :

برترین کالاهای صادراتی میوه شامل چیست ؟

صادرات میوه در جهان

شامل سیب، انگور، پرتقال، توت فرنگی و گیلاس بود که مجموعاً 3.1 میلیارد دلار به همراه بازارهای برتر از جمله کانادا، مکزیک، کره جنوبی، ژاپن و تایوان به خود اختصاص دادند.

برترین کالاهای صادراتی سبزیجات شامل چیست ؟

شامل کاهو، سیب زمینی، سیب زمینی شیرین، پیاز/موسیر و گل کلم بود که در مجموع 1.1 میلیارد دلار به همراه بازارهای برتر از جمله کانادا، مکزیک و اتحادیه اروپا به خود اختصاص دادند.
هند در ژوئن 2019 تعرفه تلافی جویانه 20 درصدی بر سیب های آمریکایی اعمال کرد و نرخ کل تعرفه را به 70 درصد رساند. این تعرفه همچنان پابرجاست.

با نگاه به آینده :

پیش بینی می شود تولید سیب ایالات متحده به دلیل محصولات آسیب دیده آب و هوا در واشنگتن و میشیگان کاهش یابد. پیش‌بینی می‌شود که تولید سیب ایالات متحده در ایالت پر تولید، واشنگتن، افزایش یابد. انتظار می رود عرضه بیشتر صادرات را به ویژه به بازارهای برتر مکزیک و کانادا افزایش دهد. انتظار می‌رود که تولید انگور سفره‌ای ایالات متحده بهبودی ملایمی داشته باشد و به بالای 900000 تن برسد. با وجود بهبود عرضه، انتظار می رود صادرات با کاهش محموله ها به اکثر بازارهای برتر کاهش یابد. پیش‌بینی می‌شود که تولید پرتقال ایالات متحده 11 درصد کاهش یابد و به پایین‌ترین حد خود یعنی 3.6 میلیون تن برسد که دلیل آن میوه‌دهی ضعیف در کالیفرنیا و ادامه کاهش سطح و عملکرد در فلوریدا در نتیجه سبز شدن مرکبات است.

پیش بینی :

صادرات میوه در جهان

می شود با کاهش تولید، صادرات کاهش یابد. پیش‌بینی می‌شود که افزایش تولید گیلاس صادرات را افزایش داده و کاهش سه ساله را متوقف کند. بازارهای رشد جدید میوه و سبزیجات تازه شامل جمهوری دومینیکن، کویت و پرو است. در طول 10 سال گذشته، نرخ رشد سبزیجات تازه بر اساس قدرت محموله‌ها به کانادا، مکزیک و اتحادیه اروپا رو به افزایش بوده است، در حالی که صادرات میوه‌های تازه نسبت به اوج خود در سال 2013 کاهش می‌یابد، عمدتاً به دلیل کاهش انگور و سیب. ، و تولید پرتقال.

به نظر شما چه میوه هایی بیشتر صادر می شود؟

آیا در حال حاضر یک سیب می خورید؟ آیا انبه دوست دارید؟ یک روند در حال حاضر این است که میوه های استوایی تقاضای زیادی در بازار جهانی دارند و این جایی است که کشورهای گرمسیری می توانند از آن سود ببرند. طبق گزارش گروه تجاری آکسفورد، در سال های اخیر تقاضای افزایش یافته از سوی بازارهای غربی مانند اتحادیه اروپا و ایالات متحده وجود دارد. این به دلیل شوق سبک زندگی سالم است که در سال‌های گذشته مورد توجه قرار گرفته است. مصرف کنندگان آگاه به سلامت ترجیح می دهند میوه های ارگانیک را به میوه های فرآوری شده و یخ زده بخورند که کشورهای گرمسیری را به مکانی ایده آل برای مزارع وسیع تبدیل می کند. این امر به نفع مردم محلی نیز خواهد بود، البته تا زمانی که تدارکات مناسب زمین دنبال شود.

شما همراهان ارزشمند میتوانید برای خواندن مطالب بیشتر در این زمینه از مجله گروه روماک و همچنین برای آشنایی بیشتر با  مرکز لجستیک و پایانه صادرات محصولات کشاورزی روماک گستر پارس از سایت روماک دیدن فرمایید.

ما را در شبکه های اجتماعی همراهی کنید.

برچسب های نوشته

تفاوت بازاریابی و فروش چیست؟ 
میوه هایی که به کاهش وزن شما کمک میکنند
keyboard_arrow_up