تفاوت بازاریابی و فروش چیست؟ 

جولای 2024
ش ی د س چ پ ج
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

جدیدترین مقالات

تفاوت بازاریابی و فروش چیست؟ 
بازاریابی : بازاریابی به شرکت و محصول یا خدمات شما اطلاع رسانی می کند و آنها را جذب می کند. از سوی دیگر، فروش مستقیماً با مشتریان احتمالی کار می کند تا ارزش راه حل شرکت برای تبدیل مشتریان بالقوه به مشتریان بالقوه را تقویت کند. ساده به نظر می…

تفاوت بازاریابی و فروش چیست؟ 

بازاریابی :

بازاریابی به شرکت و محصول یا خدمات شما اطلاع رسانی می کند و آنها را جذب می کند. از سوی دیگر، فروش مستقیماً با مشتریان احتمالی کار می کند تا ارزش راه حل شرکت برای تبدیل مشتریان بالقوه به مشتریان بالقوه را تقویت کند.

ساده به نظر می رسد، درست است؟

در حالی که این دو عملکرد تجاری متفاوت هستند، اما هر دو هدف مشترکی دارند: جذب مشتریان بالقوه و تبدیل آنها به مشتریان و در نهایت ایجاد درآمد. گزارش وضعیت ورودی سال 2018 نشان داد که سازمان‌هایی که دارای توافقنامه سطح خدمات (SLA) بین بازاریابی و فروش هستند، سه برابر بیشتر احتمال دارد که مؤثر باشند – اما در کمال تعجب، تنها 26 درصد از پاسخ‌دهندگان SLA رسمی دارند.

بنابراین، این واحدهای تجاری چه کاری انجام می دهند و آیا می توانند با هم کار کنند؟ بیایید تفاوت بین فروش و بازاریابی را رمزگشایی کنیم و یاد بگیریم که چگونه این دو را همسو کنیم.

فروش و بازاریابی دو عملکرد تجاری در یک سازمان هستند – هر دو بر تولید سرنخ و درآمد تأثیر می گذارند. اصطلاح فروش به کلیه فعالیت هایی اطلاق می شود که منجر به فروش کالا و خدمات می شود. و بازاریابی فرآیند علاقه مند کردن مردم به کالاها و خدماتی است که به فروش می رسند.

فروش :

اصطلاحی است که برای توصیف فعالیت هایی که منجر به فروش کالا یا خدمات می شود استفاده می شود. فروشندگان مسئول مدیریت روابط با مشتریان بالقوه (بالقوه) و ارائه راه حلی برای مشتریان بالقوه هستند که در نهایت منجر به فروش می شود.

بازاریابی (اهمیت بازاریابی در کسب و کار) :

و بازاریابی شامل تمام فعالیت هایی است که به ایجاد علاقه در کسب و کار شما کمک می کند. بازاریابان از تحقیقات و تحلیل بازار برای درک منافع مشتریان بالقوه استفاده می کنند. بخش های بازاریابی مسئول اجرای کمپین هایی برای جذب افراد به برند، محصول یا خدمات کسب و کار هستند.

چند تفاوت کلی بین بازاریابی و فروش وجود دارد. برای مثال، بازاریابی تلاش‌های خود را بر عموم مردم یا گروه‌های بزرگ‌تری از مردم متمرکز می‌کند، در حالی که فروش، گروه‌های کوچک‌تری از مردم یا زیرمجموعه‌های عموم را هدف قرار می‌دهد.

اما، این دو عملکرد تجاری چگونه متفاوت هستند؟

بازاریابی در مقابل فروش :

برای ایجاد یک مشارکت منسجم بین بازاریابی و فروش، باید عناصر اصلی هر بخش را درک کنیم.

روند :

چه در حال نوشتن یک برنامه بازاریابی یا فروش باشید، هر دو شامل جزئیاتی در مورد تاریخچه شرکت و اهداف و ابتکارات کلی آن هستند. سپس برنامه‌ها به جنبه‌هایی از طرح می‌پردازند که برای هر بخش خاص است.

طرح بازاریابی مشخص می کند که محصول چیست، قیمت آن، به چه کسی فروخته می شود و کجا فروخته خواهد شد. این به عنوان 4Ps بازاریابی نیز شناخته می شود: محصول، قیمت، مکان و تبلیغات. اهداف تعیین می‌شوند، کانال‌های بازاریابی انتخاب می‌شوند و بودجه‌ای برای کمپین‌هایی که تیم بازاریابی قصد دارد دنبال کند، در نظر گرفته می‌شود.

برنامه های فروش شامل جزئیاتی در مورد فرآیند فروش، ساختار تیم، بازار هدف و اهداف است.

تفاوت بازاریابی و فروش چیست؟ 

اهداف :

اهداف کلیدی که بازاریابی و فروش تعیین می کنند چیست؟ تمرکز اصلی هر دو بخش برای کسب درآمد برای شرکت است.

هدف اصلی بازاریابی، بزرگ جلوه دادن و تبلیغ شرکت، محصول یا خدمات و برند است. بخش‌های بازاریابی مسئول قیمت‌گذاری محصولات و اطلاع‌رسانی چگونگی رفع نیازها و خواسته‌های مشتریان توسط محصول هستند. و اهداف آن اغلب طولانی‌مدت هستند زیرا کمپین‌ها می‌توانند در طول چندین ماه ادامه داشته باشند.

برای فروش، تمرکز بر رسیدن به سهمیه ها و اهداف حجم فروش است – و اینها معمولا کوتاه مدت هستند. اهداف فروش اغلب ماه به ماه اندازه گیری می شوند. اهداف تعریف می‌شوند و مدیریت فروش محاسبه می‌کند که بخش، تیم‌ها و فروشندگان تک تک آنها برای رسیدن به هدف کلی چقدر باید بفروشند.

شما همراهان ارزشمند میتوانید برای خواندن مطالب بیشتر در این زمینه از مجله گروه روماک و همچنین برای آشنایی بیشتر با  مرکز لجستیک و پایانه صادرات محصولات کشاورزی روماک گستر پارس از سایت روماک دیدن فرمایید.

ما را در شبکه های اجتماعی همراهی کنید.

برچسب های نوشته

صادرات پروتئین
کدام کشورها بیشترین میوه را در جهان صادر می کنند؟
keyboard_arrow_up