ورود محصولات روماک به فروشگاه‌های زنجیره‌ای روسیه

آوریل 2024
ش ی د س چ پ ج
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  

جدیدترین مقالات

ورود محصولات ایرانی به فروشگاه‌های زنجیره‌ای روسیه
قرارداد تامین مواد غذایی، محصولات کشاورزی و باغی ایران برای یکی از بزرگترین فروشگاه‌های زنجیره‌ای روسیه، به امضاء شرکت مادر تخصصی «تشیر» روسیه و شرکت روماک‌گستر مازندران رسید تا برای نخستین‌بار محصولات صادراتی کشورمان با نام و نشان تجاری ایران در فروشگاه‌های زیرمجموعه این شرکت تشیر در سراسر روسیه عرضه…

ورود محصولات روماک به فروشگاه‌های زنجیره‌ای روسیه

قرارداد تامین مواد غذایی، محصولات کشاورزی و باغی ایران برای یکی از بزرگترین فروشگاه‌های زنجیره‌ای روسیه، به امضاء شرکت مادر تخصصی «تشیر» روسیه و شرکت روماک‌گستر مازندران رسید تا برای نخستین‌بار محصولات صادراتی کشورمان با نام و نشان تجاری ایران در فروشگاه‌های زیرمجموعه این شرکت تشیر در سراسر روسیه عرضه شود.

این قرارداد با حضور سیدمحمود حسینی‌پور استاندار مازندران و کاظم جلالی سفیر کشورمان در روسیه، به امضاء ویکتور گریگوریان، مدیرعامل شرکت مادر تخصصی تشیر و آقای قلی‌زاده مدیرعامل شرکت روماک‌گستر مازندران رسید.

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما؛ با امضاء نخستین قرارداد تامین مواد غذایی، محصولات کشاورزی و باغی ایران برای یکی از بزرگترین فروشگاه‌های زنجیره‌ای روسیه، از این به بعد محصولات صادراتی کشورمان با نام و نشان تجاری ایران در سراسر روسیه عرضه می‌شود.

هر چند در سال‌های اخیر صادرات محصولات کشاورزی، باغی و موادغذایی ایران به روسیه، رشد قابل ملاحظه‌ای را تجربه کرده است، اما تاکنون کالا‌ها و محصولات ایرانی وارد فروشگاه‌های بزرگ زنجیره‌ای روسیه نشده بود و با انعقاد این قرارداد، علاوه بر تامین محصولات کشاورزی، باغی، مواد غذایی، گل و گیاه، مرکبات و برنج ایرانی برای فروشگاه‌های زنجیره‌ای شرکت تشیر روسیه، همکاری مشترک در احداث گلخانه و زیرساخت‌های حمل و نقل نیز بین این دو شرکت آغاز خواهد شد.

سیدمحمود حسینی‌پور استاندار مازندران که در صدر هیاتی از بازرگانان، مدیران و فعالان اقتصادی استان مازندران به روسیه سفر کرده است، در حاشیه مراسم امضاء این سند گفت: برای دستیابی به تجارت ۱۰ میلیون تنی از طریق سه بندر مهم استان مازندران، که خواسته ریاست جمهوری است، نیازمند تکمیل زیرساخت‌ها، بویژه تکمیل گذرگاه ریلی شمال-جنوب هستیم.

وی با اشاره به اقدامات انجام شده در زمینه اجرای زیرساخت‌های بندری و حمل و نقل دریایی گفت: بخش عمده این زیرساخت‌ها به اتمام رسیده و بخشی نیز در حال اجراست.

 

استاندار مازندران با بیان اینکه سفر هیات تجاری این استان به روسیه در راستای دیپلماسی اقتصادی دولت به منظور تقویت مناسبات با کشور‌های همسایه انجام شده است، افزود: در ملاقات با مقامات و استانداران ۴ استان روسیه، توافقات خوبی بدست آمده و قرارداد بین دو شرکت از استان مازندران و شرکت روسی تشیر، آغاز انعقاد اسناد همکاری خواهد بود.

کاظم جلالی سفیر جمهوری اسلامی ایران در روسیه نیز به ظرفیت‌های بزرگ استان‌های کشورمان اشاره کرد و گفت: روسیه کشوری پهناور است و برخی از استان‌های آن بزرگ‌تر از بسیاری کشور‌های جهان است.

وی توسعه همکاری‌های بین استانی را از سیاست‌های مهم دولت برشمرد و افزود: استان‌های ایرانی، بویژه استان‌های شمالی، به دلیل نزدیکی و توانمندی‌های تخصصی، تولیدی و صنعتی، می‌توانند به افق توسعه همکاری‌های اقتصادی ایران و روسیه کمک کنند.

برچسب های نوشته

صادرات میوه به اروپا
انواع آلو و خواص آن
keyboard_arrow_up