الزامات صادرات میوه به اروپا

ژوئن 2024
ش ی د س چ پ ج
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

جدیدترین مقالات

صادرات میوه
در این نوشتار صادرات میوه به اروپا سعی داریم به روزترین اطلاعات در زمینه تجارت میوه و محصولات تازه را در اختیارتان قرار دهیم . در این مقاله اطلاعاتی در رابطه با توافق نامه های کتبی در معاملات صادراتی ، شرایط پرداخت در معاملات صادراتی ، بیمه صادرات ، اسناد…

الزامات صادرات میوه به اروپا

در این نوشتار صادرات میوه به اروپا سعی داریم به روزترین اطلاعات در زمینه تجارت میوه و محصولات تازه را در اختیارتان قرار دهیم . در این مقاله اطلاعاتی در رابطه با توافق نامه های کتبی در معاملات صادراتی ، شرایط پرداخت در معاملات صادراتی ، بیمه صادرات ، اسناد صادراتی و تعرفه ها ، لجستیک و قواعد بسته بندی به تفصیل مطرح شده است .میوه ها و سبزیجات تازه در کشورهای مختلف معمولا فرصت هایی را برای آنها ایجاد می کند تا محصولاتشان را صادر کنند .

توافق نامه صورت کتبی تنظیم کنید. 

توافق نامه های روشن در قراردادها از تجارت شما محافظت می کند و این اطمینان را به مشتریان شما میدهد که شما کاملا حرفه ای هستید. بعضی از خریداران تبادل ایمیل برایشان کفایت می کند. ولی حتی اگر خریدار از شما قرارداد نخواهد ، شما با او قرارداد ببندید زیرا به نفع شماست. توافق نامه و قرارداد یک چارچوب است که به عنوان نوعی یادآوری و ثبت آنچه که باید انجام شود اجرا می شود. اگر یکی از طرفین توافق نامه را نقض کند براساس مراحل قانونی باید با آنها برخورد شود.

شرایط پرداختی که برای شما و مشتری شما قابل قبول است استفاده کنید.

شرایط پرداخت با توجه به رابطه تامین کننده و مشتری و محصولات مورد معامله متفاوت خواهد بود . پرداخت های کلی و جزیی در تجارت میوه و سبزیجات به اروپا تازه اغلب در لحظات مختلف انجام می شود . هرچه پرداخت زودتر صورت گیرد جریان نقدینگی شما بهتر و امنیت شما بیشتر خواهد بود .

 • شرایط معمول پرداخت در صادرات میوه و سبزیجات تازه به اروپا
 • پول نقد در برابر اسناد در میوه ها و سبزیجات تازه زیاد معمول نیست
 • بعد از رسیدن بار جمع آوری مدارک اثبات کیفیت لازم است .
 • معاملات حساب باز فقط برای خریداران مطمئن ممکن است .
 • بعد از فروش بار از حساب فروش خود حق کمیسیون بردارید .
 •   پیش پرداخت قبل از فصل فقط برای تامین کنندگان قابل اعتماد ممکن است
 • پیش حمل و نقل اغلب با درصدی از کل قیمت محاسبه میشود .

قرارداد

لجستیک ، یک زنجیره سرد کامل را برقرار کنید .

در طول زنجیره تامین ، شما باید اطمینان حاصل کنید که میوه و سبزیجات تازه در شرایط عالی حفظ می شوند. مهمترین آنها زنجیره تامین کنترل دما از زمان برداشت تا مصرف است (زنجیره سرد) . شما به عنوان یک صادرکننده مسئولیت زیادی در حفظ زنجیره سرد خود دارید . ازجمله اطمینان از بارگیری و خنک شدن محصولات در هنگام حمل و نقل . در کنار یک زنجیره سرد کامل جنبه های لجستیکی دیگری نیز وجود دارد :

 • ضدعفونی کردن 

حمل کنندگان ممکن است نیاز به ضدعفونی کردن بار داشته باشند. اما باید این کار از قبل توسط خریدار پذیرفته شود. بعضی از ضدعفونی کننده ها برای محصولات ارگانیک مجاز نیستند.

 • بارگیری

اطمینان حاصل کنید که ظروف شما به خوبی از تهویه و گردش هوای کافی برخوردار باشد .

 • اتیلن

میوه هایی که تولید اتیلن میکنند نباید با محصولات حساس به اتیلن حمل شوند .

 • جو کنترل شده 

جو کنترل شده روشی ذخیره سازی است که در آن غلظت اکسیژن، دی اکسید کربن و نیتروژن و همچنین دما و رطوبت یک اتاق ذخیره سازی تنظیم می شود . امکان استفاده از این روش را برای انبار و حمل و نقل محصولات تازه خود بررسی کنید. در حال حاضر ۳۰ درصد از محموله های در یخچال، تحت یک فضای کنترل شده حمل میشود .

 • مانیتورینگ 

برای اندازه گیری دما در هنگام حمل و نقل از فناوری سنسور استفاده کنید . بررسی کنید که آیا حمل و نقل شما چنین فناوری را ارائه می دهد .

برای حفاظت از محصولات خود از بسته بندی با کیفیت استفاده کنید .

بسته بندی باید به اندازه کافی قوی باشد تا از محصول شما در هنگام ذخیره سازی، حمل و نقل و توزیع محافظت کند و از آلودگی های میکروبی-رطوبتی جلوگیری کند .

 • از جعبه های مقوایی با قدرت کافی برای نگهداری میوه و سبزیجات استفاده کنید. تا بسته بندی مورد قبول خریداران میوه و سبزیجات باشد .
 • بسته بندی شما نباید حاوی مواد اضافی که برای سلامتی انسان مضر هستند باشد . زیرا این مواد وارد غذا می شوند و بو و طعم آن را تغییر می دهند .
 • از بسته بندی های مدرن که خاصیت ضد میکروبی ، کنترل کننده رطوبت و اتیلن هستند می توان برای صادرات میوه و سبزیجات تازه به اروپا استفاده کرد .
 • اطمینان حاصل کنید که هر جعبه دارای برچسب و قابل ردیابی است .
 • سعی کنید بسته بندی خود را با یک طراحی جذاب متمایز کنید .

از سازمان های پشتیبانی برای آموزش خود در بهترین روش های صادراتی استفاده کنید.

تعدادی سازمان های بین المللی وجود دارد که می توانید برای سازماندهی صادرات خود از آنها استفاده کنید . این سازمان ها اطلاعاتی را در مورد حمل و نقل، قوانین ورود به بازار اروپا و خدماتی مثل آموزش صادرات ارائه می دهند.

شما همراهان گرامی میتوانید برای آشنایی بیشتر با بزرگترین پایانه صادرات کشاورزی ایران، از وب سایت شرکت روماک گسترس پارس بازدید کنید.  

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.

برچسب های نوشته

شرکت روماک
میوه‌ها و سبزیجات دارای ویتامین ب
keyboard_arrow_up